Zgłaszanie nieprawidłowości i nadużyć finansowych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-20
Instytucja Zarządzająca POIiŚ wdrożyła i udostępniła mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach w wykorzystaniu środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Przedmiotowe narzędzie umożliwia zgłaszanie nieprawidłowości poprzez adres e-mail, lub specjalny formularz znajdujący się na stronie internetowej: www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci
Przyjęte rozwiązanie ułatwi zgłaszanie nieprawidłowości i sprzyjać będzie realizacji Programu w sposób etyczny, jawny i przejrzysty.
Co należy zgłaszać:
Podejrzenie nieprawidłowości, które dotyczą przedstawicieli instytucji wdrażających Program lub podmioty realizujące projekty (np. Beneficjenci).
Zasady, jakimi kieruje się Instytucja Zarządzająca przy rozpatrywaniu przekazanych zgłoszeń:
1. Każde zgłoszenie podlega ochronie przed udostępnieniem osobom nieuprawnionym. Informacje objęte zgłoszeniem, umożliwiające identyfikację osoby dokonującej zgłoszenie, będą chronione zarówno na etapie wyjaśniania sprawy, podczas prowadzenia ewentualnych działań zapobiegawczych, jak również w przyszłości i udostępniane wyłącznie uprawnionym urzędnikom oraz funkcjonariuszom odpowiednich służb.
2. Wszelkie zgłoszenia będą skrupulatnie rozpatrywane zgodnie z wewnętrznymi procedurami Instytucji Zarządzającej Programem Infrastruktura i Środowisko oraz przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
3. W przypadku wyrażenia chęci pozostania anonimowym przez osobę dokonującą zgłoszenia
za pośrednictwem poczty elektronicznej, dokonywana będzie pełna anonimizacja zgłoszenia
(ze zgłoszenia usunięte zostaną dane osobowe zgłaszającego i inne cechy pozwalające na identyfikację jego tożsamości) przed jej ewentualnym przekazaniem w celu wyjaśnienia sprawy.
4. W przypadku zgłoszeń (głównie anonimowych), które będą niepełne i nie będzie możliwości uzupełnienia tych informacji, istnieje ryzyko, że takie Zgłoszenie nie będzie mogło zostać rozpatrzone.
Termin zgłaszania nieprawidłowości do: 2022-12-31
Przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności poprzez:
-
specjalny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub
-
elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej http://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci
Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach z terenu Gminy Bobrowniki
Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach z terenu Gminy Bobrowniki, dzięki zwiększeniu liczby miejsc i podniesieniu jakości edukacji przedszkolnej.
Projekt realizowany przez:
1. Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Siemoni
2. Przedszkole Publiczne w Bobrownikach
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sączowie
Wartość projektu 908653,44 zł, w tym dofinansowanie 85% ze środków EFS w ramach PRO WŚl na lata 2014-2020 w kwocie 772355,42 zł.
Celem projektu jest wzrost dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Bobrowniki w okresie od czerwca do sierpnia 2019r. Projekt zakłada zwiększenie o 25 liczby dostępnych miejsc wychowania przedszkolnego w Przedszkolu w Siemoni, poprzez wyposażenie w niezbędne pomoce dydaktyczne oraz meble nowo wybudowanego pomieszczenia przedszkolnego oraz zapewnieniu dzieciom niepełnosprawnym z terenu Gminy Bobrowniki, z orzeczeniami i opiniami o potrzebie kształcenia specjalnego dodatkowych specjalistycznych zajęć, zwiększając ich szanse edukacyjne dzięki uczestniczeniu w zajęciach wspomagania rozwoju emocjonalno-społecznego. Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami, ukierunkowane na poprawę stanu rozwoju dziecka:
w przedszkolach w Bobrownikach, Sączowie i oddziałach przedszkolnych w SP w Siemoni.